Przypinki reklamowe to mała, choć znacząca forma reklamy. Przypinki do doskonały sposób na pokazanie kto jest twoim ulubionym bohaterem jakiegoś komiksu, zaprezentować swoje poglądy i przekonania. Jeszcze innym rodzajem są przypinki reklamowe bez dwóch zdań stanowiące znakomity rodzaj promocji. Konsultant z wpiętą przypinką z logiem firmy może równie dobrze reprezentować przedsiębiorstwo co baner czy ulotka wręczona przechodniowi.
Najlepsze przypinki reklamowe to takie, w których folia nie zniekształca wzoru, ani loga znajdujących się na badziku. Dobre zabezpieczenie plakietki reklamowej jest o tyle istotne, że to właśnie ono chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i znacznie przedłuża żywotność danej przypinki.
Mówiąc o przypinkach reklamowych należy zwrócić uwagę na nadruk-powinien być wysokiej jakości, by z plakietki dało się „odczytać”, co i przez kogo jest reklamowane. Rozmazany albo niedbale wykonany nadruk sprawi, że nikt nie potraktuje poważnie nieestetycznie wykonanego gadżetu reklamowego.
Ostatnia kwestia to ogólne spojrzenie na przypinkę, a więc to czy została estetycznie i starannie wykonana, czy będzie dobrze się nosić, etc. Dobry gadżet reklamowy to gwarancja marketingowego sukcesu i sposób na zaciekawienie potencjalnego klienta.
Przypinki z łatwością przykuwają oko swym minimalizmem i wyrazistym symbolem. Dodatkową zachętą i reklamą dla potencjalnego klienta może być podarowanie mu jednej z przypinek i w ten sposób dalsze promowanie swej marki. Czyli użycie przypinki jako gadżetu reklamowego.
Kiepskie przypinki reklamowe źle świadczą o firmie, która takimi gadżetami się reklamuje. Pamiętajmy, że nikt nie potraktuje poważnie firmy, która nie potrafi się zareklamować. Tylko najlepsze przypinki reklamowe spełnią swoje zadanie, tj. delikatnie, wręcz niezauważalnie, ale skutecznie oswoją klienta z reklamowanym produktem. Takie „dyskretne znaki” sprawdzają się o wiele lepiej, niż bardziej inwazyjne formy reklamy.
Producent przypinek umożliwia dowolny wybór symboli i obrazów, które mogłyby ci się spodobać, bądź odpowiadałyby najbardziej twoim gustom. Możesz również stworzyć grafikę na przypinkę w postaci swojego loga, tekstu reklamowego czy zdjęcia oferowanego produktu. Świadcząc usługę przypinki na zamówienie daje nam możliwość wydrukowania dowolnego nadruku na przypinkach, wybrania ich wielkości, kształtu oraz wskazania dokładnej potrzebnej ilości przypinek.
Reasumując, by posiadać własne przypinki reklamowe wystarczy przesłać właściwą grafikę, podać szczegóły zamówienia, a dostarczony produkt z powodzeniem będzie można wykorzystać jako gadżet reklamowy i dodatkową formę promocji własnej firmy. Przypinki reklamowe wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie zamówisz bezpośrednio u producenta przypinek na stronie https://pinkiprzypinki.pl/ . W ofercie oprócz przypinek (http://pinkiprzypinki.pl/6-przypinki) znajdują się również magnesy na lodówkę (http://pinkiprzypinki.pl/7-magnesy-na-lodowke), magnesy pamiątkowe (https://pinkiprzypinki.pl/47-magnesy-pamiatkowe) i wiele innych podobnych gadżetów reklamowych, jak np. magnesy ślubne (https://pinkiprzypinki.pl/46-magnesy-slubne) czy przypinki na studniówkę (https://pinkiprzypinki.pl/42-przypinki-na-studniowke).
Wybór właściwego wariantu wydruku może sprawić wiele problemów, ponieważ część osób zlecających profesjonalny wydruk zupełnie nie orientuje się, na czym polegają obie techniki druku.
W przypadku tradycyjnego druku cyfrowego cały proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do której w miejscach gdzie mamy uzyskać obraz podczepiają się drobinki toneru, by następnie podczas przenoszenia na docelowy nośnik (papier) uzyskać wierne odwzorowanie oryginału.
Natomiast wydruk w technologii offsetowej jest znacznie bardziej zaawansowany. Obraz jest w pierwszej kolejności naświetlany na naświetlarce CTP. Kolejno jest przenoszony z płaskiej formy na podłoże drukarskie. Uruchomienie procesu drukarskiego to dość spory koszt w porównaniu z drukiem cyfrowym.
Co ważne, chociaż wiele osób nie zauważa tej różnicy, w druku offsetowym – ze względu na trwałe naświetlanie obrazu na płaskiej powierzchni – nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie w trakcie rozpoczętego procesu wydruku.
Biorąc pod uwagę cenę, droższym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Wynika to właśnie z wykorzystywanej technologii. Dlatego też ten rodzaj wydruku jest opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, kiedy możemy mówić o wydruku masowym. Wszystko zależy tak naprawdę od kilku parametrów – nie tylko ilości drukowanych egzemplarzy, ale przede wszystkim od jego formatu czy ewentualnego uszlachetnienia. Wykorzystanie druku cyfrowego czy offsetowego to zwykła kalkulacja oparta na formacie projektu, czasie jego realizacji i jakości wydruku. Przykładowo: wydruk projektu w formacie A3 w nakładzie 200 szt. na papierze kredowym będzie tańszy w przypadku offsetu. Z drugiej strony karty w formacie DL i nakładzie 1000 szt. opłaca się wydrukować cyfrowo. Jak widać, w przypadku wydruku cyfrowego i offsetowego, nakład jest pojęciem względnym. Patrząc jednak na kwestię kosztów z drugiej strony, jeśli planujesz wydruk wysokonakładowy, to właśnie offset będzie najbardziej optymalnym – zarówno jakościowo, jak i cenowo – rozwiązaniem.
Offset ma najwyższą rozdzielczość wydruku spośród wszystkich możliwych technologii, a jej wartość może wynieść nawet 4800 dpi. Tyle teorii, gdyż w praktyce zalecaną rozdzielczością wydruków jest wartość 300 dpi, która zapewnia odpowiednią ostrość wydruku.
Nowoczesne drukowanie cyfrowe pozwala obniżyć koszty i znacznie przyspieszyć czas realizacji, przy zachowaniu wyrazistości i wysokich parametrów. Wykorzystuje się tutaj dane zapisane w pamięci komputera (lub innego nośnika), które zwykle od razu przenoszone są na wybrane podłoże – papier zwykły lub samoprzylepny, folię przezroczystą czy kolorową.
Metoda ta daje możliwość realizowania zleceń praktycznie „od ręki” – już od jednej sztuki. Pozwala dokonywać drobnych modyfikacji w projektach (np. kolorów, rozkładu elementów, wielkości czcionek) w trakcie rozpoczętego już procesu. Tradycyjne techniki drukowania offsetowego nie umożliwiają wprowadzania dodatkowych danych i zmieniania informacji.
Obecnie stosuje się odmienne rodzaje druku cyfrowego, które różnią się zasadą działania, stosowanymi barwnikami oraz urządzeniami. Poszczególne opcje pozwalają uzyskać zbliżone efekty, które wyróżniają się dobrym odwzorowaniem kolorów oraz szybkim czasem realizacji.
Drukowanie elektrofotograficzne (laserowe) to metoda wywodząca się z kserografii. Warstwę fotoprzewodzącą naświetla się za pomocą promieni laserowych lub diod. Kolejnym krokiem jest wywoływanie oraz przenoszenie tonera na podłoże. Następnie odbitka jest utrwalana. Toner (proszek barwiący zmieszany z żelazem) trafia na papier lub folię w wyniku działania sił przyciągania elektrostatycznego, a następnie wiąże się z nim pod wpływem ciepła. Laserową technikę druku cyfrowego wykorzystują drukarki biurowe, popularne urządzenia wielofunkcyjne stosowane w domach i firmach oraz wysokonakładowe maszyny produkcyjne.
Jonografia to podobna zasada działania do metody elektrofotograficznej. Maszyny do druku cyfrowego do zmiany ładunku elektrostatycznego stosują tutaj strumień jonów.
Magnetografia pozwala tworzyć obraz z wykorzystaniem gęstej siatki obwodów elektrycznych. Rozmieszczone są one na cylindrze, aby móc wytworzyć pole magnetyczne. Proszek ferromagnetyczny odbije obraz w miejscach, gdzie pole to zadziała.
Termografia to technika gdzie wydruk powstaje z udziałem ciepła – wysoka temperatura działa na podłoże lub wykorzystywany środek barwiący. Bardzo popularna jest termografia pośrednia, która obejmuje techniki druku termotransferowego oraz termosublimacyjnego. Pozwalają one utrwalać substancje termoplastyczne na mokrym podłożu. Tego rodzaju druk cyfrowy sprawdzi się m.in. w reklamie, gdzie cenione są bardziej efektowne zdobienia wypukłe. Pięknie będzie prezentować się m.in. na firmowych wizytówkach, kopertach czy stylowych zaproszeniach.
Drukowanie cyfrowe natryskowe metoda w poligrafii określana jest także jako ink-jet. Maszyny do druku cyfrowego natryskowego posiadają specjalne głowice z dyszami oraz pompę ciśnieniową, która wyrzuca kropelki farby. W zależności od wybranego urządzenia może zostać wykorzystany tradycyjny toner lub farba woskowa (o gęstszej konsystencji). Komputer, za pomocą impulsów elektrycznych, steruje całym procesem wydruku.
Drukarnia może wykorzystywać technologię kropel pojedynczych lub ciągły strumień. Ink-jet pozwala uzyskać wysoką jakość przy zachowaniu cichej pracy. Kolory są tutaj bardzo wyraziste, a jednocześnie delikatne. Technika znajduje zastosowanie w wydrukach wielkoformatowych, przemysłowych, termosublimacyjnych oraz do znakowania obiektów trójwymiarowych.